lotusmaske.com, iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

Sitemizde T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre değişim yapabilirsiniz.

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade edilmez.

Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Yapılan alışverişlerde kargo ücretsizdir Ürünün hatalı veya eksik olması durumunda müşteriye ilk teslimattan sonraki oluşacak kargo ücretleri lotusmaske.com tarafından karşılanır. Teslimat şahsın kendisi veya birinci dereceden akrabalarına kimlik ibrazı ve imza karşılığı sonucunda yapılır.

Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ kapsamında 14 iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır. Lotusmaske.com’da satılan her mal 14 gün içerisinde iade alınabilir.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ile ilgili olarak iletişim bilgileri sayfamızdaki telefon numaralarımızı kullanarak bize ulaşabilir ve iade sürecini başlatmanız gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünü orijinal faturası (sizdeki bütün kopyaları) ve ürün iade/değişim formunu (eksiksiz olarak doldurulmuş şekilde) ile göndermeniz gerekmektedir.

Değişim Kargo Ücreti

Değişim işlemlerinde kargo ücreti alıcıya aittir. Satın aldığınız ürün ayıplı veya üretimsel arızalı değilse değişim işlemlerinde kargo alıcı tarafından karşılanır. Kanun no: 6502

Ürünün tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle ‘ayıplı ürün’ durumundadır. Kurulum sonrası “ayar” veya “montaj” gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki; disket, CD, Zip sürücü, fare, klavye gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde cihazın komple değişimi yerine parçanın değişimi talep edilebilir. Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde; tüketici, teslim tarihten başlayarak 14 gün içinde bu ürünün değiştirilmesini, iadesini ya da ücretsiz tamirini isteyebilir.

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalarda lotusmaske.com sorumluluk kabul etmez.

Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler

Sitemizde satılan saç ürünlerine Hijyenik Koşullardan Dolayı İade Söz Konusu Değildir Değişim yapılacak boyama, açma, renk değiştirme gibi işlemlerden dolayı saçta oluşabilecek problemlerden/zararlardan firmamız sorumlu değildir. İşlemi yapan kişi, ya da kuaför sorumludur. Bu sebeplerden dolayı hasar gören ürünlerin iadesi yapılmaz.

Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn: kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, üzerinde açma, boyama, kesme ve benzeri işlemlerin yapıldığı veya kullanımdan dolayı niteliği bozulan giyim, saç Ürünleri vb. ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs., Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

T.C.Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade etmeniz ve değişim yapmanız söz konusu değildir.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım->Siparişlerim” bölümünden kontrol etmelisiniz. Buradan sipariş numaranızı bulabilirsiniz. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi, isim ve soyisminizi ve sipariş numaranızı magaza@lotusmaske.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.

İletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçerek iptal işlemi için gerekli olan bilgiyi müşteri hizmetlerimizden alabilirsiniz.

İadeniz elimize ulaştıktan sonra

İade kargonuz Lotus Maske’ye ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderiyor ve ürün bedelini ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza veya havale/EFT yapmışsanız banka hesabınıza iade ediyoruz. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan İade İşlem Numarasıyla bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Özel Koşullar

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde kargo pakedini kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemli. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kozmetik, kişisel ürünler, iç giyim ürünleri için iade şartları

Sitemizde T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre iade ve değişim yapabilirsiniz

Ürün, ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olmalıdır.

Ürünün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.